Części i regeneracja

ponad rok temu  15.09.2017, ~ Administrator - ,   Czas czytania 4 minuty

Jesienne nowości Proline

Dużym atutem maszyny są jej kompaktowe wymiary

Ten rok jest bardzo bogaty w nowości w ofercie Proline – jednej z największych i najbardziej rozpoznawalnych marek narzędziowych w Polsce. Jak już pisaliśmy na łamach „Nowoczesnego Warsztatu”, Proline świętuje w tym roku 20-lecie obecności na polskim rynku. W jej ofercie już jest blisko 5000 narzędzi ręcznych, a w sumie na rok 2017 zaplanowano aż 500 nowości. Wiele z nich przeznaczonych jest do naprawy i serwisowania samochodów.

Zapraszamy na przegląd jesiennych, najciekawszych nowości tej marki przeznaczonych dla warsztatów samochodowych.

Klucze dynamometryczne
Bez takich kluczy nie będzie funkcjonował żaden warsztat samochodowy zajmujący się naprawami silnika – to ich działalność podstawowa. Warto ich używać jak najczęściej, nawet przy dokręcaniu szpilek w kołach. Producenci aut informują przecież o zalecanych momentach dokręcania kół. Taki klucz z pewnością przyda się podczas przedzimowej wymiany opon, szczególnie w samochodach z wyższej półki.
Nowe klucze dynamometryczne Proline mają bardzo wygodną i precyzyjną regulację odpowiednich nastawów. Nowością w ofercie jest klucz dynamometryczny elektroniczny (dostarczony w specjalnym kufrze, z certyfikatem kalibracji w zestawie). Jego zakres to 40-200 Nm. Dostępny jest też klucz z końcówkami płaskimi (13, 14, 15, 17, 19, 22, 24, 27, 30, 32 mm) – tutaj zakres to 4-200 Nm. Jest też cała profesjonalna linia kluczy dynamometrycznych o zróżnicowanych zakresach – największy to 150-750 Nm.

Klucze pneumatyczne
Nowościami w tym zakresie są trzy klucze udarowe. Pierwszy z nich charakteryzuje się kompaktowym rozmiarem i niską wagą – jest bardzo mobilny i wygodny, także dzięki gumowej rękojeści. Korpus wykonany jest z aluminium. Mechanizm udarowy ma podwójne sprzęgła młotkowe. Są trzy pozycje regulacji momentu dokręcania i trzy pozycje odkręcania. Maksymalny moment obrotowy to 678 Nm.
Kolejny klucz ma korpus wykonany z kompozytu, mechanizm udarowy również z podwójnym sprzęgłem młotkowym. Maksymalny moment obrotowy jest wyższy – 810 Nm.
Bardzo wysoki moment obrotowy (1356 Nm) przy małych rozmiarach – to cecha trzeciego klucza, przeznaczonego do zastosowań profesjonalnych. Korpus wykonany z aluminium i gumowa rękojeść. 
Wszystkie klucze mają uniwersalne szybkozłącze 1/4''.

Zestawy bitów
Kolejną nowością w ofercie są zestawy bitów dostarczane w bardzo praktycznych organizerach, służących także do ich przechowywania. Wszystkie są wykonane z bardzo wysokiej jakości stali S2. Najmniejsze zestawy składają się z 15 elementów, największe z 71. Są zestawy końcówek standardowych (w tym także końcówki specjalistyczne typu spanner, triwing, ribe), końcówek precyzyjnych. W części z nich dostaniemy też ergonomiczną grzechotkę.

Ściągacze
Kolejne narzędzie, bez którego trudno wyobrazić sobie pracę w warsztacie samochodowym. W ofercie Proline znajdziemy wiele ściągaczy – do piast i łożysk, sworzni, szpilek etc.
Jesiennymi nowościami są natomiast ściągacze do łożysk: wewnętrzny (zakres 14-
-38 mm) oraz zewnętrzny (zakres 24-55 mm).

Mierniki ciśnienia 
Urządzenie do pomiaru ciśnienia sprężania w silnikach Diesla to kolejna nowa propozycja Proline. W zestawie dostaniemy adaptery umożliwiające montaż do gniazd świec żarowych lub wtryskiwaczy.
Inna nowość to miernik ciśnienia paliwa. Służy do pomiaru ciśnienia i podciśnienia zarówno w silnikach samochodowych, jak i motocyklowych. Umożliwia m.in. diagnozowanie problemów z pompami paliwowymi, zaworami i zapłonem.

Nowoczesny warsztat
Nowości w ofercie Proline na 2017 r. jest więcej. Warte uwagi są także m.in. specjalistyczne klucze nasadowe (np. do wtryskiwaczy, sond lambda, świec żarowych i do pracy w trudno dostępnych miejscach).
– Wszystkie nowości zostały dokładnie opisane w naszej najnowszej publikacji pod znajomo brzmiącym tytułem „Nowoczesny Warsztat”. Kierujemy ją do mechaników i osób związanych z motoryzacją. Publikacja dostępna jest stronie internetowej marki Proline – mówi Tomasz Syska, opiekun marki Proline.

Myjka Tryton TM18165
Zbliżająca się jesień to czas, kiedy deszczowa aura generuje duże ilości błota i innych zanieczyszczeń. Przyda się więc dobra myjka. To urządzenie, które sprawdzi się zarówno przy czyszczeniu warsztatu czy samochodu klienta, który wrócił np. z off-roadu, jak też pojedynczych części czy akcesoriów samochodowych. Dzięki zastosowanemu silnikowi indukcyjnemu maszyna dysponuje odpowiednim zapasem mocy (1800 W). Aluminiowa pompa wytwarza ciśnienie maksymalne o wartości 165 barów (16,5 MPa), co sytuuje ją w kategorii urządzeń o najszerszym zakresie zastosowań. Myjka Tryton TM18165 może być zatem wykorzystywana do usuwania kurzu, pyłu, niezaschniętego i zaschniętego błota. Wyczyścimy nią także smary, olej, zabrudzenia elewacji (tynki mające kolor w swej strukturze). Moc maszyny wystarczy, aby pozbyć się trawy i mchów z kostki brukowej lub dachów. 
Tryton TM18165 łączy sprawdzone rozwiązania techniczne z nowoczesnym designem. To bezpieczna i prosta w obsłudze maszyna, która pomoże uporać się z dużym brudem. Zastosowany silnik indukcyjny, a w szczególności charakterystyka jego pracy, gwarantuje wydłużoną bezobsługową pracę modułu napędowego. Dużym atutem myjki są jej kompaktowe wymiary. Z powodzeniem można ją przechowywać w małych pomieszczeniach. Konstruktorzy zadbali również o wysoki komfort użytkowania – Tryton TM18165 ma duże koła oraz, co jest rozwiązaniem rzadko stosowanym, teleskopowy uchwyt transportowy. Kiedy pracujemy, rozkładamy go i możemy sprawnie przemieszczać myjkę, a kiedy kończymy pracę – składamy i możemy przechowywać maszynę nawet na typowych regałach garażowych.

B1 - prenumerata NW podstrony

GALERIA ZDJĘĆ

Bity wykonane z bardzo wysokiej jakości stali S2
Wewnętrzny ściągacz do łożysk
Miernik ciśnienia i podciśnienia zarówno w silnikach samochodowych, jak i motocyklowych
Klucz udarowy pneumatyczny – bardzo wysoki moment obrotowy (1356 Nm) przy małych rozmiarach

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony