Dziś jest: 24.05.12   Godz: 09:51

Nowy olej LOTOS dla Subaru

4.10.2011


Od kilku lat Subaru konsekwentnie stara się budować nowoczesny wizerunek wszechstronnej marki premium. Kolejnym krokiem na tej drodze jest wprowadzenie do oferty miejskiego vana. Subaru Trezia wypełni lukę w dotychczasowej ofercie koncernu. Ale nowy samochód to też nowe silniki i zmienione wymagania eksploatacyjne. Biorąc pod uwagę charakterystykę zastosowanych w tym samochodzie silników benzynowych spółka LOTOS Oil wprowadza do swojej oferty ultranowoczesny olej silnikowy LOTOS Quazar S 0W20.
 

LOTOS Quazar S 0W20 to syntetyczny, energooszczędny, olej silnikowy najnowszej generacji. Dzięki formule Hi-Tec Protection zapewnia pełną i ciągłą ochronę przeciwzużyciową nowoczesnych silników benzynowych, w których dopuszczone jest stosowanie olejów klasy SAE 0W/20 w każdych warunkach eksploatacyjnych. Stosowanie olejów o tej lepkości jest dopuszczone również do innych modeli samochodów Subaru takich jak np. Subaru Legacy z jednostką napędową o pojemności 2.0 l oraz, jako rekomendacja podstawowa, do wszystkich modeli z wolnossącymi silnikami benzynowymi począwszy od 2011 r.

Oszczędniej i w zgodzie z ekologią

Zmniejszenie energochłonności pojazdu to jeden z najważniejszych trendów warunkujących rozwój motoryzacji. Z tego powodu oleje silnikowe w klasie lepkości 0W20 są rekomendowane również do silników benzynowych wielu innych marek samochodów, takich jak m.in. Toyota czy Mitshubishi. W przypadku podejmowania czynności mających na celu stworzenie wersji ekologicznych samochodów charakteryzujących się minimalnym oddziaływaniem na środowisko, konstruktorzy prędzej czy później dochodzą do momentu gdy dalsze obniżenie emisji CO2 jest możliwe jedynie dzięki zastosowaniu oleju o minimalnej, dopuszczalnej lepkości. – Obecnie najniższą, teoretycznie możliwą wg specyfikacji SAE J300, klasą lepkości dla wielosezonowego oleju silnikowego jest klasa SAE 0W20 – mówi Piotr Niemiec z działu rozwoju serwisu olejowego LOTOS Oil. – Wyobrażam sobie, że w przyszłości mogą pojawić się oleje, jeszcze bardziej energooszczędne, o lepkości jeszcze niższej na przykład 0W/15, niemniej w chwili obecnej specyfikacja SAE J300 takiej możliwości nie przewiduje.

Przypomnijmy, w kwietniu 2010 r. oficjalnie rozpoczęła się współpraca lidera polskiego rynku olejowego – spółki LOTOS Oil z Subaru Import Polska – japońską gwiazdą konstelacji motoryzacyjnej. W efekcie wielomiesięcznych prac ekspertów i testów powstały zaawansowane technologicznie oleje LOTOS Quazar, stworzone specjalnie do ochrony silników najnowocześniejszych samochodów, a więc i modeli Subaru, do których rekomendowane są oleje: LOTOS Quazar S 0W20, LOTOS Quazar S 5W30 i LOTOS Quazar C3 5W30. Zostały one dobrane i zatwierdzone przez Subaru Import Polska, jako produkty zgodne z wymaganiami instrukcji oraz gwarancji.

 





Zobacz także:

 
Wyszukaj w portalu
 
Panel użytkownika
Twój e-mail
Hasło

prezentacja
P.P. "Le-Gum" Handel i Serwis Urządzeń Wulkanizacyjnych
P.P. "Le-Gum" Handel i Serwis Urządzeń Wulkanizacyjnych
P.P. "Le-Gum" Handel i Serwis Urządzeń Wulkanizacyjnych
produkt
s0000126 - Uniwersalny przyrząd do tulejowania zawieszenia - 57 elementów
s0000126 - Uniwersalny przyrząd do...
 
Artykuły
15544
Serwisowanie napędów elektrycznych i hybrydowych Ceny paliw znów poszły w górę. Kolejny trudny początek roku dla użytkowników pojazdów, którzy muszą podjąć... więcej ›
15507
Przetwornik momentu obrotowego - w zgodzie z duchem czasu Znacząca większość nowo rejestrowanych samochodów w USA to pojazdy z automatyczną skrzynią biegów, posiadające... więcej ›
15516
Namioty serwisowe szybkiego montażu od MITKO Sp. z o.o. Jesteśmy producentem i dostawcą namiotów serwisowych oraz warsztatowych szybkiego montażu. Nasze produkty doskonale... więcej ›
Newsletter
 
Podając swój adres e-mail wyrażasz zgodę na jego przetwarzanie w celu wysyłki Newslettera. Podstawa prawna: Ustawa z dn. 29.08.1997r. "O ochronie danych osobowych", Dz. U. nr 133, poz. 833.
Najbliższe szkolenia
Szkolenie z systemów Start-Stop

02.06-02.06.2012 - Warszawa

Organizator: eXponentia

 

Komunikacja w serwisie samochodowym

30.05-31.05.2012 - Siedlce

Organizator: M-TERM Doradztwo i Szkolenia Sp. z o.o.

Zobacz wszystkie szkolenia
Ankieta
Czy planuje Pan przyłączenie swojego warsztatu/serwisu do sieci warsztatowej?
Już jestem w sieci i bardzo sobie to cenię
Jestem w sieci, ale nie mam z tego wymiernych korzyści
Nie chcę wstępować do żadnej sieci
Tak, chcę wstąpić
Nie wiem, nie zastanawiałem się nad tym


Warsztat.pl - fachowy portal branży warsztatowej