Lakiernictwo i blacharstwo

ponad rok temu  04.08.2016, ~ Administrator - ,   Czas czytania 3 minuty

Antykorozyjne taśmy dostępne w Polsce

Firma ProIndus została wyłącznym dystrybutorem systemów antykorozyjnych włoskiego producenta Metalnastri w Polsce. Uznane na świecie produkty tej firmy charakteryzują się unikatową i innowacyjną technologią, która zapewnia skuteczność zabezpieczeń przed korozją często dłuższą niż żywotność chronionej konstrukcji. Flagowym produktem jest taśma antykorozyjna ZincTape, która jest doskonałą alternatywą dla farb i lakierów antykorozyjnych oraz cynkowania ogniowego.

Efektywnie zabezpiecza powierzchnie z żelaza, stali, aluminium i metali lekkich, na całym świecie, od ponad 30 lat. Technologię z powodzeniem wykorzystują globalne koncerny z branży Oil & Gas (m.in. Shell, Petronas, Mobil, Enel) oraz branży motoryzacyjnej (m.in. Renault, Maseratti, Scania). Rezultaty tych zastosowań potwierdzają posiadane przez producenta liczne certyfikaty. Taśmy antykorozyjne ZincTape wykorzystywane są powszechnie do zabezpieczania obiektów użyteczności publicznej. Stalowe słupy trakcyjne i latarnie uliczne pokryte taśmą ZincTape w latach 80-tych, w Mediolanie, do dzisiaj nie wykazują żadnych oznak korozji.

Kluczową cechą ZincTape jest prostota i wszechstronność aplikacji. Taśma może być zastosowana w każdym momencie życia konstrukcji bez konieczności wyłączania jej z bieżącej eksploatacji. Nie wymaga specjalnego procesu przygotowania powierzchni i używania podkładu. ZincTape można stosować w trudnych warunkach, np. przy podwyższonej temperaturze. Pozwala na dodawanie kolejnych warstw w miejscach, w których wymagana jest większa ochrona (np. spawy, miejsca szczególnie narażone na korozję, agresywne warunki zewnętrzne) i można ją zamalowywać. Prosty, szybki i praktyczny montaż sprawia, że zabezpieczenie antykorozyjne można wykonać na miejscu, przy ograniczonych do minimum komplikacjach dla funkcjonowania zabezpieczanej konstrukcji czy instalacji.

Jej skuteczność bierze się z połączenia warstwy czystego cynku (ponad 99.95% masy chemicznej cynku) ze specjalną powłoką elektroprzewodzącego kleju z domieszką pyłu cynkowego, który działa jak anoda w ogniwie galwanicznym aktywnie chroniąc stal lub inny metal konstrukcyjny. Dzięki powłoce cynku na zabezpieczonej powierzchni uzyskujemy ochronę pasywną i aktywną. Ochrona pasywna powstaje dzięki homogeniczności oraz izotropii powłoki i kleju, które dobrze do siebie przylegają i uniemożliwiają penetrację wody. Ochrona aktywna działa ponieważ różnica potencjałów pomiędzy dwiema powierzchniami zmniejsza się. Potencjał cynku jest bardzo podobny do stopów lekkich i z tego powodu taśma cynkowa staje się, zamiast stopu lekkiego, anodą protektorową. Takie rozwiązanie zapewnia zdecydowanie dłuższą i skuteczniejszą ochronę przed korozją.

Technologia posiada szereg zastosowań. W motoryzacji do ochrony krawędzi okien, podwozia, dachów oraz innych miejsc, do których może sączyć się woda. Zabezpiecza zawiasy i drzwi samochodowe szczególnie wrażliwe na korozję. Efektywnie chroni rurociągi i rury naziemne, platformy morskie, konstrukcje portowe, nabrzeża, pomosty i platformy na nabrzeżach. Naziemne instalacje i elementy rafinerii. Doskonale sprawdza się w ochronie antykorozyjnej słupów latarni, trakcyjnych i energetycznych. Głównie przy ich podstawie, która jest szczególnie wrażliwa na korozję. Taśma ZincTape jest dostępna w postaci wykrawanych elementów dopasowanych do indywidualnych potrzeb klienta oraz w rolkach.

W ofercie systemów antykorozyjnych producenta jest również taśma antykorozyjna z warstwą bitumiczną ZincBit oraz dwa systemy ochrony antykorozyjnej stali w betonie – anoda z warstwy cynku oraz Super Anoda.

ZincBit to doskonałe rozwiązanie do zabezpieczania przed korozją metalowych konstrukcji w miejscach ich kontaktu z ziemią. W tym agresywnym środowisku korozyjnym potrzebna jest dodatkowa ochrona, którą zapewnia wykorzystywana w tej technologii warstwa bitumenu.

Anoda z warstwy cynku i Super Anoda to praktyczne rozwiązania dla budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego i infrastrukturalnego. Obie technologie oparte są o ochronę katodową (GCP) wykorzystującą właściwości cynku w ogniwie elektrochemicznym i nie korzystają z zewnętrznego źródła prądu (ICCP). Anoda z warstwą cynku została stworzona z myślą o remontach skorodowanych części budynków i obiektów infrastrukturalnych, a Super Anoda z myślą o konstrukcjach żelbetonowych, które mają być skutecznie chronione przed korozją.

Komentarze (0)

dodaj komentarz
    Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony